Jeśli nosisz okulary i zastanawiasz się nad trudnymi punktami kontaktu, istnieje wiele interesujących punktów. optometrysta tomaszów mazowiecki Najwyraźniej masz na uwadze część zalet noszenia soczewek, np. niezależność z masywnych okularów, tak samo jak lepsze widzenie frędzli. Możesz obawiać się umieszczania punktów kontaktowych, a nawet jeśli chodzi o umysł i wsparcie. Zanim zaakcentujesz te subtelności, powinieneś nieco zapoznać się z różnymi dostępnymi dla ciebie rodzajami punktów kontaktowych. Zapoznanie się z różnymi centralnymi punktami, które obecnie znajdują się w centrum handlowym, pozwoli Ci wyprzedzić o krok. Poniżej znajduje się zarys części różnych punktów centralnych, które Twój optyk może dla Ciebie zalecić. Uzbrój się w towarzyszące im dane przed udaniem się do swojego okulisty, a będziesz w znacznie lepszej sytuacji, aby znaleźć to, co jest dla Ciebie najlepsze.

Soczewki toryczne

Toryczne ogniska mają oddziaływać na ognisko w kształcie beczki, zwykle w połączeniu z wpływem okrągłego ogniska. Toryczne punkty ogniskowe są zwykle wykorzystywane przez osoby częściowo niewidome i dalekowzroczne, które dodatkowo mają astygmatyzm. badanie wzroku tomaszowa mazowieckiego Generalnie powiedziano tym osobom, że nie nadają się do zwykłych punktów kontaktowych , jednak może mieć opcję wykorzystania torycznych punktów centralnych. Zakładając, że jedno oko ma astygmatyzm, a inne nie, możesz zostać poproszony o użycie okrągłego ogniska w jednym oku i torycznego punktu w drugim. Ogniska toryczne są wytwarzane przy użyciu podobnych materiałów jak zwykłe ogniska kontaktowe, jednak mają kilka uderzających kontrastów. Część tych rozróżnień obejmuje:

  • Nie są równe i mogą zawierać określoną „górę” i „podstawę”
  • Powinny być przeznaczone do nadążania za ich kierunkiem
  • Są odpowiednie dla obu anomalia kształtu beczki i odchylenie zaokrąglenia
  • Mogą być nieco droższe i są w zasadzie planowane do rozszerzonego zużycia

Nieugięte soczewki przepuszczające gaz

Nieugięte, przepuszczalne gazem punkty kontaktowe zostały przedstawione w ostatniej części lat siedemdziesiątych. Chociaż nieugięte, przepuszczalne gazem punkty ogniskowe (lub Rgp) są bardziej nieelastyczne lub sztywne niż delikatne punkty kontaktowe, nie należy ich mylić ze starym stylem „twardych” ognisk kontaktowych, które nie są powszechnie stosowane. Większość nieugiętych porowatych ognisk gazowych konsoliduje silikon, który jest przepuszczalny dla tlenu. Zasadniczo oznacza to, że tlen może naprawdę wypłynąć z perspektywy i dotrzeć do twoich oczu. Nieugięte, przepuszczalne gazem ogniska zwykle trwają dłużej niż delikatne ogniska kontaktu. Mogą również dawać lepsze widzenie, siłę i utrudniać przechowywanie. RGP mogą być prostsze w doskonaleniu, a ze względu na ich niezawodną jakość mogą być tańsze na dłuższą metę.